Demi Lovato Fan
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 5d89d5a8
Forumumuzun içeriğinden daha iyi yararlanabilmek için üye olun ya da giriş yapın.
Demi Lovato Fan
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 5d89d5a8
Forumumuzun içeriğinden daha iyi yararlanabilmek için üye olun ya da giriş yapın.
Demi Lovato Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

» Hoşgeldin::  Misafir
» Mesaj sayınız::  29

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet

2 posters
YazarMesaj
Boddah.
Yönetici
Yönetici
Boddah.

Kadın Mesaj Sayısı : 23827
Doğum tarihi : 10/06/98

Kullanıcı Seviyesi
Rep Puanı:
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 28i1cnc5000/5000İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 261f97k  (5000/5000)
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet Empty
MesajKonu: İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet   İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 2:43 pm

Arka Kapak

Özet geçiyorum: Ters bir çocuktum. Niye bilmiyorum, kapıyı kapat dediğinde bir büyüğüm, gider o kapıyı açardım. İnadına… Çocukluğumun sebepsiz, gençliğimin sebepli inatçı duruşunu gördüğüm İnci'nin artık bir kitabı var ve bu kitabının arka kapağında olmak büyük keyif… Kime kapak olur bilmem ama, kendi bakış açılarını, yaklaşımlarını, klişelerini dayatmaya çalışanlara inatla direnen panpalara selam olsun… Ohhhş…
Zeki Kayahan Coşkun

İnci Sözlük, on binlerce yazarı ve yüz binlerce okuruyla kısa sürede bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Ama sadece orada kalmadı. Yaptığı ziyaretlerle insanı aptallaştıran televizyon programlarının ve gazetelerin camını çerçevesini indirdi. Hem de taş sopa kullanmadan yaptı bunu. İnsanı sosyalleştireceği halde asosyalleştiren Facebook'un ve hayatımız hakkında yalanlar uydurmaya yarayan Twitter'ın fiyakasını bozdu. Google'da en çok aranan sözcüğün .... olduğu bir ülkede, "..var dediler geldik," itirafını ve itirazını yapmak ve ilgili capsleri vermek de ona düştü. Bozbaykuşlarla taraftarı olmayanların taraftarı, Ahmet Abi'yle seçme ve seçilme hakkı kâğıt üstünde kalanların seçmeni oldu. İnsanların her anlamda mallaştırıldığı bir tarih diliminde ve toplumda, agresif bir üslupla, neşeli ve yaratıcı bir savunma kültürü geliştirdi. "Hadi amcaya p....göster, hadi amcaya küfür et," diye büyütülen çocuklar, o amcalarla t... geçmeyi sözlükte sürdürüyorlar. Özetle İnci Sözlük, 12 Eylül'den bu yana olan biten her şeye karşı olan, ama bunu nasıl dile getireceğini bilemeyen bir neslin isyanı ve umududur. Bizzat İnci Sözlük yazarları tarafından kaleme alınan ve bütün panpaların felsefesine ışık tutan bu kitap, sözlüğün yıldızlarına bir yıldız daha katıyor.
Özet: Bu kitabı okuyan liseli değildir.

Bu kitabı okumak isterdim ya İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 705562
weasley❥
Emekli
Emekli
weasley❥

Kadın Mesaj Sayısı : 17645
Doğum tarihi : 02/04/97
İş/Hobiler : HON,THG VE HP OKUMAK

Kullanıcı Seviyesi
Rep Puanı:
İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 28i1cnc5000/5000İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet 261f97k  (5000/5000)
MesajKonu: Geri: İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet   İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 8:28 pm

Sağol
Boddah.
Yönetici
Yönetici
Boddah.

Kadın Mesaj Sayısı : 23827
Doğum tarihi : 10/06/98

Kullanıcı Seviyesi
Rep Puanı:
MesajKonu: Geri: İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet   İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet Icon_minitimeÇarş. Haz. 29, 2011 3:05 am

Önemsiz.

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet
1 sayfadaki 1 sayfası